پلی غرب

تفاوت لوله های پلی اتیلن و پی وی سی در چیست ؟

اگر برای انجام پروژه خود، چه در سطح کوچک و چه در سطح بزرگ به دنبال خرید لوله هستید و نمیدانید لوله های پلی اتیلن را انتخاب نمایید یا لوله های پی وی سی را بهتر از است این مقاله را تا انتها بخوانید .

در این مقاله تعدادی از تفاوت های لوله های پلی اتیلن و پی وی سی را با جزئیات برایتان توضیح میدهیم تا بتوانید با آگاهی از مزایای اتصالات پلی اتیلن، خرید خود را از شرکت پلی غرب  انجام دهید.

لوله های پلی اتیلن  و لوله های پی وی سی هر دو از مواد ترموپلاستیک تشکیل شده اند. اما تفاوت های عمده ای باهم دارند.

 

 

ابتدا تعریف لوله های پلی اتیلن و لوله های پی وی سی  را بدانیم.

لوله های پلی اتیلن

پلی اتیلن (Polyethylene)، پلاستیکی پلیمری است که می توان به وسیله ذوب و قالب گیری به آن شکل داد. یکی از مهم ترین کاربردهای پلی اتیلن ، لوله های پلی اتیلن است که در انواع مختلف ( فاضلابی ، آبرسانی، گازرسانی ) تولید میشوند.         مواد مورد استفاده در ساخت لوله های پلی اتیلن با مواد مورد استفاده در سایر محصولات پلی اتیلن متفاوت است. انتخاب لوله های پلی اتیلن مناسب، متناسب با کاربرد موردنیازتان، بسیار مهم است.

لوله های پی وی سی

پلی اتیلن (Polyethylene)، پلاستیکی پلیمری است که می توان به وسیله ذوب و قالب گیری به آن شکل داد. یکی از مهم ترین کاربردهای پلی اتیلن ، لوله های پلی اتیلن است که در انواع مختلف ( فاضلابی ، آبرسانی، گازرسانی ) تولید میشوند.مواد مورد استفاده در ساخت لوله های پلی اتیلن با مواد مورد استفاده در سایر محصولات پلی اتیلن متفاوت است. انتخاب لوله های پلی اتیلن مناسب، متناسب با کاربرد موردنیازتان، بسیار مهم است.

تفاوت لوله های پلی اتیلن و پی وی سی

تفاوت لوله های پلی اتیلن و پی وی سی

چرا لوله های پلی اتیلن را انتخاب کنیم ؟؟  یکی از دلایل مهم که در همه پروژه ها مورد توجه است، هزینه کمتر کارفرما می باشد، حمل و نقل لوله پی وی سی به دلیل سختی آن محدود است و این  موضوع هزینه های حمل و نقل آنها را افزایش میدهد. اگر میخواهید هزینه کمتری را برای حمل و نقل و پروژه خود انجام دهید، حتما لوله های پلی اتیلن را انتخاب نمایید ، قیمت لوله های پلی اتیلن و همچنین هزینه کمتر حمل و نقل آن این انتخاب را برای شما آسان میکند. شرکت پلی غرب آماده ارائه بهترین و با کیفیت ترین لوله های پلی اتیلن در انواع ( آبرسانی، گازرسانی، فاضلابی ) می باشد.

یکی از تفاوت های اصلی لوله های پلی اتیلن و لوله های پی وی سی در انعطاف پذیری و سختی می باشد.

همانطور که در بالا گفته شد لوله های پی وی سی سخت است و این ویژگی نصب این لوله ها را  در زمین های ناهموار دشوار  می کند و برای اجرای پروژه ها با لوله های پی وی سی نیاز به تراز شدن زمین است. در حالی که لوله های پلی اتیلن بسیار انعطاف پذیر است، این لوله ها به دلیل سبکی و انعطاف پذیری به راحتی حمل میشوند و میتوان آنها را برش داد، لوله های پلی اتیلن بر خلاف پی وی سی برای استفاده در زمین های ناهموار پیشنهاد میشود و به راحتی در تپه ها ، دره ها و موانع دیگر قایل نصب است. با شرکت پلی غرب همراه شوید و بر اساس نیاز خود بهترین لوله های پلی اتیلن را با خیالی آسوده خریداری نمایید.

تفاوت لوله های پلی اتیلن و پی وی سی

یکی دیگر از تفاوت های مهمی که لوله های پلی اتیلن  را از پی وی سی متمایز میکند ، این است که لوله های پلی اتیلن نیاز به اتصالات مکرر ندارند، لوله و اتصالات پلی اتیلن به جای اتصالات مکرر می توانند با یکدیگر ادغام شوند که این خود سبب ایجاد یک سیستم بسیار مقاوم و بدون نشتی است، اتصالات کم تر لوله های پلی اتیلن باعث کم شدن هزینه ها ، کاهش افت سرعت و اصطکاک آب می شود، همه این موارد بدین معناست استفاده از لوله و اتصالات پلی اتیلن در لوله کشی به  انرژی کمتری برای کارکرد پمپ ها نیاز دارد و بسیار مقرون به صرفه تر از لوله های پی وی سی می باشد.

در این مقاله چند مورد از مزایای لوله های پلی اتیلن نسبت به لوله های پی وی سی را برای شما گفتیم، تا شما به عنوان خریدار و کارفرما با اطلاعات کافی خرید خود را انجام دهید. شرکت پلی غرب با سابقه ای درخشان، یکی از بهترین تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن، در خدمت شما مشتریان عزیز می باشد.

تفاوت لوله های پلی اتیلن و پی وی سی

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *