پلی غرب

اتصالات پلی اتیلن چیست؟

اگر بخواهیم به صورت ساده بگوییم به اتصالات و تجهیزات مختلفی که برای اتصال دو لوله پلی اتیلن استفاده میشود اتصالات پلی اتیلن می گویند.

از اتصالات پلی اتیلن در خطوط لوله کشی و تاسیسات متفاوت، به منظور تغییر قطر خط لوله، تغییر در میزان دبی جریان، تغییر زاویه مسیر جریان سیال و اتصال لوله‌ ها به یکدیگر مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

در سیستم های لوله کشی اتصالات یکی از مهم ترین بخش های پروژه می باشد. ابتدا باید به نوع لوله پلی اتیلن استفاده شده در لوله کشی دقت کرد و سپس بر اساس نوع و کاربرد لوله پلی اتیلن، اتصالات مخصوص به خودش را استفاده نمود.

در این مقاله علاوه بر تعریف اتصالات پلی اتیلن، انواع اتصالات و همچنین مزایای استفاده از آنها را برای شما خواهیم گفت، تا با انواع اتصالات که توسط شرکت پلی غرب  تولید میشود آشنا شوید.

حال کمی از نقش مهم اتصالات در خطوط لوله بدانیم

در تمامی خطوط لوله های پلی اتیلن، اتصالات پلی اتیلن نقش بسیار پر اهمیتی را ایفا میکند. معمولا نقص ها و خرابی هایی که برای خطوط لوله پیش می آید در قسمت اتصالات است، پس برای خرید اتصالات دقت زیادی را انجام دهید ، که کارکرد خطوط لوله ها به نوع و کیفیت اتصالات استفاده شده بسیار وابسته می باشد.

حتما این سوال برای شما پیش آمده است که با توجه به اهمیت  بالای اتصالات ، آنها را از کجا و با چه قیمتی تهیه کنیم؟

بحث قیمت برای هر کالایی که میشود همه ما میدانیم، ارزان خریدن و یا گران خریدن یک کالا نمی تواند نشان دهنده کیفیت آن باشد، در خرید اتصالات پلی اتیلن به این نکته توجه کنید که قیمت اتصالات همیشه از مواد پلی اتیلن گرانتر است،  زیرا در تمامی مراحل تولید طبق استاندارد ها باید از مواد اولیه نو و موادی که بازیافت نشده است استفاده گردد.

انواع اتصالات پلی اتیلن

در لوله های پلی اتیلن از اتصالات مختلفی استفاده میشود ، برخی از آنها را در زیر به همراه توضیحی کوتاه برای شما می گوییم

اتصالات پیچی پلی اتیلن

این نوع از اتصالات تا 10 بار فشار را تحمل می نمایند، از این نوع اتصال میتوان چندین بار استفاده نمود، این امر اتصالات پیچی را بسیار محبوب کرده است، زیرا  قابلیت استفاده مجدد آن قیمتش را  بسیار مناسب و مقرون و به صرفه کرده است. البته باید در نظر داشت که این نوع اتصالات برای مصارفی با دمای بالا طراحی نشده است.

اتصالات جوشی پلی اتیلن

در این نوع اتصالات، برای اتصال لوله های پلی اتیلن از جوش استفاده میشود ودر خطوط لوله فاضلاب و آبرسانی کاربرد زیادی دارند، اتصالات جوشی شامل، اتصالات جوشی آبرسانی، اتصالات جوشی فاضلابی)  در آب و فاضلاب و آتشنشانی )  مورد استفاده قرار میگیرند. این نوع از اتصالات پلی اتیلن قابلیت تولید در ابعاد و اندازه ­های دلخواه مشتری را دارند.

اتصالات الکتروفیوژن

اتصالات الکتروفیوژن جهت پروژه‌های گازرسانی ودر صنایع نفت و گاز کاربرد دارد. در شبکه گازرسانی شهری و روستایی نیز استفاده میگردد

اتصالات دنده ای پلی اتیلن

 این نوع از اتصالات در برابر شرایط سخت بسیار مقاوم هستند. کاربرد این نوع اتصالات در لوله کشی ­های فلزی است.

اتصالات تزریقی پلی اتیلن

این اتصالات به صورت قالبی تولید میشوند و برای پروژه های سنگین بسیار مناسب است تنوع بالا، تولید در زمان کم، وزن پایین و قابلیت ساخت در اندازه های مختلف از ویژگی های مهم اتصالات تزریقی می­باشد.

مزایای استفاده از  اتصالات پلی اتیلن

  • مقاومت بسیار خوب این اتصالات در برابر شکستگی و ترک خوردن
  • مقاوم در برابر زنگ زدگی
  • مقاوم در برابر ضربه
  • مقاومت دربرابر ساییدگی
  • مقاومت در برابر مواد شیمیایی
  • مقاومت عالی در برابر زلزله
  • انعطاف پذیری بالا
  • نصب آسان
  • قیمت مقرون و به صرفه
  • سرعت اجرا و عدم نیاز به ماشین آلات سنگین برای انجام کار

هر کدام از این اتصالات را میتوانید با خیالی آسوده و به آسانی از شرکت پلی غرب خریداری نمایید. امیدوارم این مقاله سوالات شما در ارتباط با اتصالات پلی اتیلن را پاسخ داده باشد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *